مهاجرت متخصصان برنامه نویسی به سوئد

مهاجرت متخصصان برنامه نویسی به سوئد می تواند برای آن ها آینده بسیار روشنی را رقم بزند؛ چون در این کشور صنعت فناوری پیشرفته و شرکت‌ های بزرگی مانند Ericsson، Spotify و Klarna وجود دارد. همچنین، سوئد در زمینه توسعه نرم ‌افزارهای باز  (Open Source) پیشرو است و این می ‌تواند برای برنامه نویسان ماهر در سطح حرفه و کارشان بسیار موثر و تاثیرگذار باشد. عواملی که مهاجرت به سوئد برای برنامه ‌نویسان جذاب می ‌کند، شامل بهره ‌مندی از خدمات بهداشتی و آموزشی متعدد، ایجاد شرایط مساعد برای زندگی و کار، توجه به دانش و تخصص فردی و همچنین محیط کاری پویا و نوآورانه است. در ادامه همراه ما باشید تا با یکدیگر این مهاجرت را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم:

 

معرفی کشور سوئد

اگر به عنوان یک برنامه نویس قصد دارید به کشور سوئد مهاجرت کنید، بهتر است نخست با این کشور آشنا شوید. سوئد یک کشور در شمال اروپا است. همسایگان آن دانمارک، فنلاند و نروژ هستند. بخش شمالی کشور سرد است، بنابراین بسیاری از مردم برای زندگی به مناطق جنوبی آن رفته‌ اند. پایتخت سوئد شهر استکهلم یک شهر بسیار زیبا و پاکیزه است. زبان این کشور سوئدی است و مساحت آن حدود ۴۵۰ هزار متر مربع است. تعداد جمعیت آن در حدود ۱۰ میلیون نفر و بخش زیادی از آن مهاجرین هستند. اقتصاد آن رو به رشد است و زندگی با کیفیت بالا، آزادی عمل زیاد، امنیت بالا و حقوق مناسب جذابیت‌ های این کشور را برای مهاجرت افزایش می‌ دهد. صنعت کامپیوتر و فناوری اطلاعات در این کشور به دلیل تاسیس شرکت ‌های بین ‌المللی و کارخانه‌ ها با سرعت رشد می ‌کند، بنابراین بسیاری از مهاجران تخصصی در زمینه برنامه ‌نویسی به سوئد مهاجرت می‌ کنند.

سوئد از لحاظ فرهنگی و زندگی شهری یک کشور پیشرفته است، از این رو کیفیت زندگی در این کشور بی نظیر است و به عبارتی زندگی در این کشور سطح کیفیت ایده آلی دارد. به علاوه، به دلیل فعالیت صنعت فناوری و تولیدات ارزشمند، مهاجرت به سوئد برای کار مناسب است.

بیشتر بخوانبد: آموزش آنلاین زبان

 

مهاجرت متخصصان برنامه نویسی به سوئد

سوئد یکی از کشورهای بسیار پیشرفته اروپایی است. در زمینه بازار کار برنامه نویسی در این کشور باید بدانید که این شغل جزو مشاغل پردرآمد و پررونق در این کشور به شمار می‌آید و طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است. همچنین، توانسته در این زمینه فرصت های شغلی زیادی نیز برای افراد فراهم کند. به علاوه این امر موجب شده تا سالانه افراد زیادی برای کار برنامه نویسی به این کشور مهاجرت کنند؛ چرا که حقوق این کار نسبت به سایر شغل و حرفه های دیگر بیشتر و بالاتر است. می توان گفت یکی از دلایل مهاجرت افراد به سوئد همین موضوع است.

شغل و حرفه برنامه نویسی در نقاط مختلف و شهرهای گوناگون کشور سوئد فراهم است، اما در این میان شهر استکهلم به عنوان پایتخت این کشور می ‌تواند بهترین گزینه و انتخاب برای شغل برنامه نویسی و حتی زندگی باشد. با توجه به محبوبیت بالای برنامه‌ نویسی در سوئد، رقابت برای کسب موقعیت ‌های عالی شغلی در این حوزه نیز به مراتب زیاد است. اما برای مهاجرت به کشور سوئد، برای کسب فرصت شغلی در زمینه برنامه نویسی باید شرایط خاصی داشته باشید، برای آگاهی بیشتر از این شرایط خاص در ادامه به آن خواهیم پرداخت و تمام جزئیات مربوط به این موضوع برای شما توضیح خواهیم داد.

 

کمک موسسه های مهاجرتی به مهاجرین برنامه نویس برای مهاجرت به کشور سوئد

کمک موسسه های مهاجرتی به مهاجرین برنامه نویس برای مهاجرت به کشور سوئد

در حال حاضر در جهان بسیاری از کشورهایی وجود دارد که نیاز به برنامه ‌نویس دارند و سوئد نیز یکی از این کشورها است. آیا شما با شرایط مهاجرت برنامه ‌نویسان به سوئد آشنا هستید؟ اگر تاکنون فکر نکرده ‌اید که این اطلاعات را از کجا بدست آورید، پاسخ بسیار ساده است. شما می ‌توانید با استفاده از موسسه‌ های حقوقی و مهاجرتی این سوال را پاسخ دهید.

امروزه موسسه های مهاجرتی بسیاری هستند که مهاجرین برنامه نویس را برای این که روند مهاجرت آن ها بدون مشکل و خیلی راحت انجام شود، راهنمایی می ‌کنند. این موسسه‌ها در ارائه اطلاعات، مشاوره حقوقی و همچنین تسهیل مراحل مهاجرت به افراد کمک می ‌کنند. اما در مورد مهاجرت برنامه‌ نویسان به سوئد، موسسه ‌های مهاجرتی می‌ توانند در موارد زیر به افراد کمک کنند:

 1. اطلاعات مهاجرتی: آن ها می ‌توانند به شما درباره الزامات و شرایط مهاجرت به سوئد، نحوه اخذ ویزای کار، پروسه اقامت و سایر موارد مربوط به مهاجرت اطلاعات لازم را ارائه دهند.
 2. مشاوره حقوقی: موسسه‌ های مهاجرتی با داشتن وکیلان و مشاوران حقوقی متخصص، می ‌توانند به شما درباره حقوق و تکالیف حقوقی مرتبط با مهاجرت و فعالیت برنامه ‌نویسان در سوئد مشاوره دهند.
 3. پشتیبانی در انجام مراحل مهاجرت: آن ها می ‌توانند به شما در تدوین مستندات مورد نیاز برای مهاجرت، پر کردن فرم ‌ها و ارسال مدارک به مراجع مربوطه کمک کنند.
 4. جستجوی فرصت‌ های شغلی: موسسه ‌های مهاجرتی می‌ توانند به شما در یافتن فرصت ‌های شغلی و ارتباط با کمپانی‌ ها و شرکت‌ های مورد نیاز در سوئد کمک کنند.

با استفاده از خدمات موسسه‌ های مهاجرتی، می ‌توانید فرآیند مهاجرت خود را به کشور سوئد بهبود دهید و از تجربه و آگاهی آن ها استفاده کنید. البته حتماً قبل از استفاده از خدمات یک موسسه مهاجرتی، به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که آن ها دارای مجوز و صلاحیت لازم برای فعالیت هستند. جهت کسب اطلاعات در این رابطه می توانید اکنون با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید.

 

چگونگی مهاجرت برنامه نویس به سوئد

کشور سوئد از نظر جمعیتی از تعداد افراد کمی برخوردار است و در واقع کشور کم جمعیتی محسوب می ‌شود. این مورد در پیشرفت فناوری این کشور بسیار موثر واقع شده است و موجب شده که این کشور از لحاظ پیشرفت در حوزه برنامه نویسی در سطح بالایی قرار گیرد. از طرفی زمینه فراهم شدن شغل برای برنامه نویسان در این کشور بسیار راحت است. علاوه بر این، سوئد به دلیل کمبود نیروی متخصص در این حوزه، مهاجرت برنامه‌ نویسان ماهر را تسهیل کرده است. اگر رزومه و سابقه کار مناسبی داشته باشید، می ‌توانید به سرعت در سوئد کار پیدا کنید.

چگونگی مهاجرت برنامه نویس به سوئد

یکی از شرایط مهم برای کسانی که در سوئد قصد فعالیت در حوزه برنامه نویسی دارند و می‌ خواهند کار کنند، این است که باید زبان سوئدی و انگلیسی را یاد داشته باشند. در واقع زبان سوئدی برای ارتباط با همکاران و کارفرمایان استفاده می‌ شود و زبان انگلیسی برای اجرای برنامه‌ ها مورد استفاده  قرار می‌ گیرد. همچنین، یکی از شروط اساسی کار در سوئد تسلط بر یکی از زبان ‌های برنامه ‌نویسی است؛ زیرا اگر به یک زبان برنامه ‌نویسی خاصی تسلط داشته باشید، می‌ توانید به سرعت در سوئد کار پیدا کنید.

 

پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی در سوئد

بی شک سوئد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه ‌نویسان است. در این کشور، زبان ‌های برنامه ‌نویسی مختلفی وجود دارند. اما برای پیدا کردن شغل مناسب، باید بدانید کدام زبان‌ ها در سوئد محبوب هستند. در حال حاضر، زبان C++  یکی از برترین زبان ‌های برنامه ‌نویسی در سوئد است. به عنوان یک متقاضی مهاجرت برنامه ‌نویسی به سوئد باید به این نکته توجه کنید. در رتبه‌ بندی بعدی، زبان‌ های PHP، زبان برنامه ‌نویسی iOS، اندروید، پایتون، .NET، جاوا و جاوا اسکریپت نیز محبوب هستند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به سوئد از طریق کار

دریافت ویزای کار برنامه نویسی در کشور سوئد

اگر شما قصد مهاجرت برای کار برنامه نویسی و زندگی به کشور سوئد را دارید، قطعا باید با روند دریافت ویزای کاری این کشور آشنا باشید. اگر شما تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارید، می ‌توانید بدون هیچ مشکلی در سوئد اقامت کنید، اما لازم است که اداره مالیات سوئد، اطلاعات شما را در اختیار داشته باشد.

یکی از شرایط اصلی برای دریافت ویزای کاری برای برنامه‌ نویسان در سوئد، داشتن یک پیشنهاد کاری است. به عبارت دیگر، شما باید توسط یک کارفرما که در سوئد است و تابعیت آنجا را دارد، دعوت به کار این کشور را داشته باشید. جهت دریافت پیشنهاد کاری، شما باید رزومه و سابقه کار خود را در این حوزه به کارفرمای سوئدی ارسال کنید. البته، کارفرما باید ابتدا موقعیت شغلی مورد نظر را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مدت ۱۰ روز آگهی کند. اگر فردی برای این موقعیت در این کشورها پیدا نشود، شما می‌ توانید برای این موقعیت کاری اقدام کنید. سپس شما باید فرم درخواست ویزای کاری برنامه‌ نویسان را پر کرده و به آژانس مهاجرتی سوئد ارسال کنید.

پس از این مرحله، شما ایمیلی دریافت خواهید کرد و نتیجه درخواست شما در آن اعلام می ‌شود. اگر موفق به دریافت ویزای سوئد شده باشید، باید در زمان مقرر تمامی مدارک لازم را به آژانس مهاجرتی این کشور ارسال کنید. افرادی تمایل دارند در حوزه برنامه‌ نویسی به سوئد مهاجرت کنند، باید مبلغی حدود ۲۰۰ دلار را برای دریافت ویزای کاری این کشور بپردازند.

مدارک مورد نیاز برای تهیه ویزای کار در کشور سوئد

مدارک مورد نیاز برای تهیه ویزای کار در کشور سوئد

بعد از تایید درخواست شما توسط آژانس کشور سوئد، شما باید تمام مدارک مورد نیاز برای کار برنامه ‌نویسی در سوئد را برای آن ‌ها ارسال کنید. این مدارک عبارتند از:

۱. ارائه پاسپورت معتبر

۲. ارائه پیشنهاد کاری که با استانداردهای کشور سوئد سازگار باشد.

۳. قرارداد کار با حقوق حداقل ۱۴ هزار دلار در ماه

۴. بیمه سلامت

۵. گواهی از نشانی محل سکونت

۶. مدارکی که نشان دهنده تصمیم شما برای ترک کشور سوئد پس از پایان قرارداد است.

 

دریافت اقامت سوئد به طور دائم برای کار برنامه نویسی

یکی از مهم ترین دلایلی که متخصصان برنامه‌ نویسی به کشور سوئد مهاجرت می ‌کنند، این است که بعد از ویزای کاری این کشور، اقامت دائم سوئد را خواهند داشت. سوئد برای شما این فرصت را فراهم می‌ کند تا برای دریافت اقامت دائم، باید حداقل ۱۸ سال سن داشته و به مدت ۵ سال در این کشور کار کرده باشید. پس از این مدت، می‌ توانید برای دریافت اقامت دائم در سوئد درخواست دهید.

به طور معمول، یکی از شروط اساسی برای دریافت تابعیت سوئد این است که در طول حضور در این کشور، هیچ گونه جرم یا رفتار غیر قانونی نداشته باشید. همچنین، تسلط به زبان سوئدی یکی از شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم در این کشور است. همچنین، برای دریافت تابعیت سوئد به علاوه شرایط اقامت دائم، باید به زبان سوئدی مسلط باشید. این به این معنی است که باید بتوانید مهارت هایی مانند صحبت، نوشتن و فهمیدن زبان سوئدی را به خوبی برآورده کنید. آموزش زبان سوئدی در دوره ‌های مختلف در این کشور امکان پذیر است. شما می توانید از این منابع برای بهبود مهارت‌ های زبانی خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک

میزان حقوق برنامه نویسان در کشور سوئد

سوئد یکی از کشورهایی است که برنامه ‌نویسان خود را به خوبی تشویق می ‌کند و حقوق ‌های مناسبی به آن ‌ها اعطا می‌ کند. شرایط زندگی در سوئد بسیار خوب است و شما می ‌توانید از تمامی امکانات رفاهی و اجتماعی این کشور استفاده کنید. با دریافت درآمدهای بالا، شما می‌ توانید زندگی جدید و راحتی را در سوئد آغاز کنید. بنابراین، مهاجرت متخصصان برنامه ‌نویسی به سوئد یک تصمیم منطقی به نظر می ‌رسد. طبق آخرین نظرسنجی‌ ها، حقوق برنامه ‌نویسان در سوئد به طور متوسط حدود ۵۳۰۰ دلار در ماه است. حقوق برنامه ‌نویسان ممکن است بسته به عواملی از قبیل سابقه کار، تخصص در زبان برنامه ‌نویسی، نوع زبان برنامه‌ نویسی و رزومه کاری متفاوت باشد. حداقل میزان دستمزد برنامه ‌نویسان در سوئد حدود ۲۵۰۰ دلار در ماه است. برای برخی افراد با تجربه و مهارت بالا، این دستمزد می ‌تواند به ۸۴۰۰ دلار در ماه نیز برسد.

مزایای کار برنامه نویسی در سوئد

مزایای کار برنامه نویسی در سوئد

کار برنامه ‌نویسی در سوئد دارای مزایا و فرصت‌ های زیادی است. در زیر چند مزیت کار برنامه ‌نویسی در سوئد را بررسی خواهیم کرد:

 1. بازار کار پویا:

صنعت فناوری اطلاعات و برنامه‌ نویسی در سوئد بسیار پویا است. شرکت ‌های فناوری بزرگی مانند Spotify، Ericsson و Skype در سوئد تأسیس شده ‌اند و به عنوان مراکز فناوری جهانی شناخته می‌ شوند. این شرکت‌ ها و شرکت ‌های دیگر در سوئد فرصت‌ های شغلی بسیاری را برای برنامه‌ نویسان ارائه می‌ کنند.

 1. حقوق بالا:

برنامه‌ نویسان در سوئد حقوق بالایی دارند. سوئد به عنوان یکی از کشورهای با سطح زندگی بالا در جهان شناخته می ‌شود. سال ‌ها تمرکز بر توسعه فناوری و صنعت نرم‌ افزار در این کشور، بهبود شرایط حقوقی برنامه‌ نویسان را به همراه داشته است.

 1. محیط کار مناسب:

سوئد به عنوان یک کشور پیشرو در زمینه تعادل کار-زندگی شناخته می ‌شود. شرکت ‌ها در سوئد به کارمندان خود اجازه می‌ دهند تا برنامه کاری انعطاف‌ پذیری داشته باشند و به سازماندهی خانواده و زندگی شخصی‌ شان توجه کنند. این اجازه به برنامه ‌نویسان این امکان را می‌ دهد تا بهترین عملکرد خود را در محیط کاری داشته باشند.

 1. فرصت ‌های رشد و توسعه:

در سوئد، فرصت ‌های بسیاری برای رشد و توسعه حرفه ‌ای در حوزه برنامه ‌نویسی وجود دارد. محیط کاری دوستانه و همکاری‌ های بین ‌المللی در این صنعت منجر به یادگیری و بهبود مهارت ‌های فنی شما می ‌شود.

 1. سطح زندگی بالا:

سوئد کشوری با سطح زندگی بسیار بالا شناخته می ‌شود. خدمات بهداشتی و آموزشی عالی، حمایت قوی از تنظیمات محیطی و استفاده از فناوری پیشرفته از جمله ویژگی‌ هایی هستند که باعث می ‌شود زندگی در سوئد برای برنامه نویسان لذت بخش، ایده آل و راحت باشد.

 بیشتر بخوانید: شرایط مهاجرت به سوئد

کدام نهادها می ‌توانند به مهاجرت متخصصان برنامه نویسی به سوئد کمک کنند؟

در مورد مهاجرت متخصصان برنامه نویسی به سوئد، چندین نهاد و سازمان می ‌توانند به شما کمک کنند. در مطالب زیر چند نهاد و سازمان مهم را برای شما لیست می‌ کنیم:

 1. سازمان مهاجرت سوئد:

این سازمان مسئول پردازش و صدور ویزای کار برای متخصصان برنامه نویسی است. آن ها معیارها و روش‌ های مشخصی برای بررسی و صدور ویزاها دارند که بر اساس تخصص فرد و نیاز صنعت IT سوئد تعیین می ‌شود.

 1. سازمان توسعه کارآفرینی و کارآمدی سوئد:

این سازمان به عنوان منبع اطلاعاتی برای متخصصان برنامه نویسی و کارفرمایان درباره فرصت ‌های شغلی و بازار کار در سوئد فعالیت می‌کند. آن ها اطلاعاتی را در مورد شغل ‌های خالی و نیازهای صنعت IT را در اختیار متقاضیان قرار می‌ دهند.

 1. سفارت سوئد:

سفارت سوئد می تواند به عنوان یک منبع اطلاعاتی به متقاضیان ویزای کار و گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد فرصت ‌های شغلی و مهاجرت به سوئد کمک کند. این سفارت می‌ تواند در مورد فرآیند مهاجرت، نیازهای مورد نیاز و مسائل مربوط به تأمین مالی و اسناد لازم، راهنمایی هایی را کند.

 1. شرکت ‌ها و استارتاپ ‌های سوئدی:

شرکت‌ ها و استارتاپ‌ های سوئدی می ‌توانند به جذب متخصصان برنامه نویسی از خارج از کشور به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات، کمک کنند. آن ها می ‌توانند فرصت‌ های شغلی ارائه کننده و نقشه مسیر حرفه ‌ای را برای مهاجرت به سوئد روشن کنند. لازم به ذکر است که هر موردی ممکن است بسته به موقعیت و شرایط فرد متفاوت باشد. بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد مهاجرت، مشاوره از منابع معتبر و قانونی را دریافت کنید تا بهترین راهبرد را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید.

کدام نهادها می ‌توانند به مهاجرت متخصصان برنامه نویسی به سوئد کمک کنند؟

نتیجه گیری

مهاجرت به سوئد برای متخصصان برنامه ‌نویسی می‌تواند یک گزینه مفید باشد. سوئد بازار کار پویا و فرصت‌ های شغلی زیادی را در حوزه فناوری اطلاعات و برنامه‌ نویسی به داوطلبان ارائه می ‌دهد. توجه به تعادل کار-زندگی، حقوق بالا، فرصت‌ های رشد و توسعه حرفه‌ ای، سطح زندگی بالا و محیط کار مناسب از جمله مزایای کار برنامه ‌نویسی در سوئد است. برای مهاجرت به سوئد، لازم است شرایط و الزامات قانونی را بررسی کنید و برنامه‌ ریزی دقیقی را برای دریافت ویزای کاری و جستجوی فرصت‌ های شغلی داشته باشید. همچنین، آشنایی با زبان سوئدی می‌ تواند برای فرصت‌ های شغلی بهتر مفید باشد. مهاجرت به سوئد نیازمند صبر و پشتکار است و فرآیند آن زمان ‌بر است. در نهایت، مهاجرت به این کشور می ‌تواند برای شما فرصتی جهت داشتن یک شغل حرفه ‌ای، بهبود شرایط مالی و تجربه زندگی در یکی از کشورهای پیشرو با سطح زندگی بالا را فراهم کند. با تحقیق و مشورت با منابع معتبر، شما می ‌توانید تصمیمی عالی درباره مهاجرت به یک کشور رویایی را بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید