بازار کار رشته هنر در کانادا

یکی از کشورهایی که بهترین گزینه برای تحصیل و کار در رشته هنر است، کشور کانادا می باشد. اکثر علاقه مندان به این رشته برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار کشور کانادا را انتخاب خواهند کرد. اینکه چه مواردی باعث شده است که افراد به فعالیت در رشته هنر در کانادا علاقه مند باشند، دلایل بسیار زیادی دارد. با توجه به اینکه در این کشور دانشگاه های بسیار مجهزی وجود دارد، سالانه افراد زیادی برای ادامه تحصیل در رشته هنر، به این کشور مهاجرت می کنند. برای آشنایی بیشتر با بازار کار رشته هنر در کانادا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

شرایط تحصیل رشته هنر در کانادا

ادامه تحصیل در رشته هنر در کشور کانادا برای دانشجویان فرصت بسیار مناسبی است که مهارت ها و توانایی های علمی و هنری خود را پرورش دهند. تمامی رشته های موجود در دانشگاه های این کشور، شرایط خاصی دارند که قبل از ورود و ادامه تحصیل در این دانشگاه ها باید این شرایط را داشته باشید و یا آن ها فراهم کنید. برخی از شرایط مهم تحصیل رشته هنر در کشور کانادا عبارت است از:

 • مدارکی برای رزومه تحصیلی اهمیت دارند که برخی از آن ها عبارت است از: سابقه فعالیت در رشته های هنری، سابقه تدریس رشته هنر، سابقه پژوهش و تحقیق در زمینه هنری، کارنامه ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی، توصیه نامه از یک استاد و غیره.
 • افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در رشته هنر هستند، باید در آزمون های استاندارد زبان انگلیسی مانند تافل و آیلتس شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کرده باشند.
 • دریافت ویزای تحصیلی برای افراد متقاضی رشته هنر در کانادا الزامی است.
 • افرادی که قصد دارند در رشته هنر تحصیل کنند، باید توانایی پرداخت شهریه های لازم برای دانشگاه های کشور کانادا را داشته باشند.
 • دروسی که در کشور کانادا ارائه داده می شوند، به دو زبان انگلیسی و فرانسوی هستند. شما باید در این زبان ها به تسلط رسیده باشید و در آزمون های دانشگاه قبول شوید.
 • برای افراد متقاضی رشته هنر مدرک زبان، کارنامه مقطع تحصیلی قبلی و رزومه هنری بسیار مهم است.
 • در مقطع کارشناسی رشته هنر ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، در مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدرک کارشناسی و برای دوره دکترا ارائه مدرک کارشناسی ارشد ضروری است. هر اندازه که معدل شما در این دوره ها بالاتر باشد، شناس شما برای پذیرش در دانشگاه ها هم افزایش پیدا می کند.

بیشتر بخوانید: آموزش آنلاین زبان

 

مزیت های رشته هنر در کشور کانادا

ادامه تحصیل در رشته های مختلف در کشور کانادا مزیت های بسیار زیادی برای شما به همراه دارد. تحصیل در یکی از رشته هایی که در کشور کانادا از مزیت بسیار زیادی برخوردار است، رشته هنر است که امروز متقاضیان آن روز به روز در حال افزایش است. برخی از مزیت های تحصیل در رشته هنر کشور کانادا عبارت است از:

 • امکان ادامه تحصیل در کشور الهام بخش:

کانادا کشوری مدرن و دارای چند فرهنگی مختلف است که مردمان سراسر جهان را به خود جذب کرده است. طبیعت و شهرهایی که این کشور را تشکیل داده اند از آرامش و جذابیت خاصی برخوردار هستند که آرامش بسیار زیادی را به شما می بخشد. قطعا شما در کمال آرامش می توانید زیباترین تصاویر هنری راخلق کنید.

 • آموزش هنر به بهترین شکل ممکن:

دانشگاه های کشور کانادا بسیار مشهور هستند و همه آن ها در سطح بالایی قرار دارند. دانشگاه های مربوط به رشته هنر با استفاده از برنامه ‌های هنری که ارائه می‌ دهد، رویکردهای بسیار زیادی در اختیار دانشجویان قرار داده است. در نهایت باعث می شود تغییرات بسیار زیادی در شما ایجاد گردد. در دانشگاه های هنر کشور کانادا از جالب ترین روش برای آموزش و یادگیری دانشجویان استفاده می شود. در این صورت دانشجویان از بهترین تحصیلات برخوردار خواهند شد و می‌ توانند آینده ‌ای روشن داشته باشند. در حالت کلی زمانی که یک دانشجو در دانشگاه عالی تحصیل کند، می تواند آینده بسیار خوبی را برای خود رقم بزند.

مزیت های رشته هنر در کشور کانادا

 • کانادا کشوری با چند فرهنگ مختلف:

هنگامی که شما در یک مکان دارای چند فرهنگ مختلف تحصیل کنید، با رشد شخصی بسیار زیادی مواجه می شوید. به این صورت که با تحصیل در دانشگاه های هنر کشور کانادا می توانید با مردمان کشورهای دیگر رابطه برقرار کنید. در این صورت هنگامی که شما با مردمانی از کشورهای مختلف ارتباط برقرار کنید، دیدگاه وسیع تری نسبت به دنیا پیدا خواهید کرد و می توانید از تجربیات و دانش افراد و قومیت های دیگر استفاده کنید. کشور کانادا تقریباً نیم میلیون دانشجو را به صورت بین المللی در خود جای داده است؛ به همین دلیل محیطی برای آموزش هنر هم تدارک دیده است.

 • امنیت بالا:

کانادا جزو کشورهایی است که امنیت بسیار زیادی دارد و جنایت های کمتری در آن اتفاق می افتد. پس کانادا برای زندگی و ادامه تحصیل بهترین گزینه در بین کشورهای جهان محسوب می شود.

 • بهره مند شدن از بهترین آب و هوا:

آب و هوا کشور کانادا بسیار خوب است و شما می توانید به راحتی با آن سازگاری داشته و از شرایط آن لذت ببرید.

 

نحوه درخواست برای تحصیل در رشته هنر در کشور کانادا

افرادی که قصد دارند در کشور کانادا در رشته هنر ادامه تحصیل دهند، در قدم اول باید درخواست خود را برای تحصیل در این کشور ارائه دهند. به همین دلیل این درخواست دارای مراحل مختلفی است که متقاضیان باید با دقت بیشتری به آن بپردازند. مراحل درخواست برای تحصیل در رشته هنر کشور کانادا عبارت است از:

 • در قدم اول باید یک دانشکده هنر مناسب را در نظر بگیرید.
 • برخی از الزامات برای سال تحصیلی و ورود شما لازم است که باید آن ها را بررسی نمایید.
 • با توجه به بررسی های که انجام داده ‌اید، باید مدارک مورد نیاز را ارسال کنید.
 • در صورتی که نمونه کار هنری انجام داده اید، می توانید آن را همراه با مدارک خود ارسال نمایید.
 • حتماً یک نامه پذیرش اخذ کنید.
 • یکی از موارد بسیار مهم، درخواست مجوز تحصیل است که دانشجویان بین ‌المللی باید آن را دریافت کنند.
 • برخی از دانشگاه‌ ها از شما می خواهند که مدارکی چون زبان و کار هنری را از طریق پست به آن ها ارسال کنید.
 • دانشکده های هنر موجود در کشور کانادا، نمونه کارهای شما را به صورت آنلاین دریافت می کنند.

 

پیشنهاد : دوره آموزش زبان آمانی

 

ورود به بازارکار پس از تحصیل در رشته هنر در کشور کانادا

بعضی از افراد ممکن است فکر کنند که رشته هنر هیچ گونه آینده و بازار کاری نخواهد داشت. اما توجه داشته باشید که واقعیت غیر از این است. مهارت هایی که یک دانشجو در طول تحصیل خود در رشته هنر به دست می ‌آورد، ارزش بسیار زیادی دارد و قابلیت انتقال آن به اشخاص دیگر بسیار زیاد است. این دانشجویان می‌ توانند از هنر و خلاقیت های خود در بخش های مختلف جهان استفاده کنند. دانشجویانی که در رشته هنر تحصیل کرده اند، برای ورود به بازار کار در کانادا به اقداماتی نیاز دارند که بعضی از آن ها عبارت است از:

 • فرد باید دارای دانش، خلاقیت و استعداد بالایی باشد:

آثاری که یک فرد تحصیل کرده در رشته هنر خلق می ‌کند، نشان دهنده خلاقیت و استعدادهایی است که هنگام تحصیل دریافت کرده است. فردی که قصد دارد به عنوان یک هنرمند شناخته شود، باید توانایی و آگاهی های لازم برای استفاده از ابزار و تجهیزات مناسب کار خود را داشته باشد تا بتواند در بازار کار به پیشرفت های بسیار زیادی برسد.

ورود به بازارکار پس از تحصیل در رشته هنر در کشور کانادا

 • ارائه مدارک:

در برخی از مشاغل که به هنر مربوط است، در بعضی موارد نیاز به ارائه مدرک دیپلم یا مدرک تدریس در دانشگاه است.

 • شما باید یک مکان مناسب برای کار هنری مورد علاقه خود پیدا کنید:

در صورتی که قصد دارید در شغل هنری مورد علاقه خود در کشور کانادا مشغول شوید، به مجوز خاصی نیاز ندارید و تنها باید یک مکان مناسب را برای کار خود در نظر بگیرید.

 

بازار کار رشته هنر در کشور کانادا

ممکن است که اکثر افراد در مورد ورود به بازار کار رشته هنر در کانادا شک داشته باشند و جستجو و تلاشی برای یافتن کار در این زمینه نکنند. دقت داشته باشید که یکی از موارد بسیار مهمی که تعیین می کند آیا رشته هنر در کشور کانادا مناسب است یا نه، این است که باید وضعیت بازار کار این رشته در کشور کانادا بررسی شود. کشور کانادا به افرادی که در زمینه های هنری چون گرافیک، عکاسی، طراحی لباس، موسیقی و غیره مهارت دارند، نیاز دارد و آن ها را در کمترین زمان ممکن استخدام می کند.

دولت کشور کانادا فرصت های شغلی زیادی را برای افراد تحصیل کرده این رشته فراهم می‌ کند. یکی از مزیت های بسیار مهم این است که کشور کانادا برای افراد تحصیل کرده در رشته هنر، حقوق بسیار مناسبی را در نظر می‌ گیرد. به همین دلیل افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته هنر و ورود به بازار کار در کشور کانادا دارند، باید مطمئن باشند که بهترین گزینه را انتخاب کرده اند.

امروزه بازار کار کشور کانادا به تحصیل رشته هنر بسیار نیازمند است. این کشور قصد دارد که هنرمندان ماهر را از طریق مهاجرت به عنوان نیروی کار به این کشور جذب کند و به آن ها اقامت دائم دهد. می توان گفت که کشور کانادا هم از لحاظ بازار کار و هم از لحاظ اقامت دائمی که در اختیار مهاجران رشته هنر قرار می دهد، بهترین گزینه برای ورود به بازار کار است.

بیشتر بخوانید: هزینه اجاره خانه در کانادا

 

کارآموزی مشاغل هنری در کشور کانادا

در صورتی که قصد دارید رزومه کاری خود را قدرتمندتر کنید، می ‌توانید در دوره‌ های کارآموزی شرکت نمایید. شرکت در این دوره ها باعث می شود توانایی و خلاقیت های خود را افزایش دهید. در این صورت رزومه کاری شما قوی ‌تر شده و شانس بیشتری برای پذیرفته شدن در بازار کار رشته هنر کشور کانادا خواهید داشت. برای این کار بهتر است شما به سایت های کاریابی مراجعه کنید و به دنبال فرصت هایی باشید که به صورت کارآموزی هستند. در این دوره های کارآموزی، شما می توانید خلاقیت و استعدادهای زیادی را زیر نظر متخصصان در این زمینه به دست آورید. در نهایت می توانید به موفقیت ‌های بسیار زیادی در زمینه شغلی خود برسید.

طی کردن دوره های کارآموزی رشته هنر در کشور کانادا موجب می شود که مهارت های شما افزایش پیدا کند و با افراد و مشاغل بیشتری آشنایی داشته باشید. در این صورت شبکه ارتباطی شما افزایش پیدا می‌ کند و بعد از پایان این دوره ها می توانید برنامه ریزی های بیشتری را نسبت به قبل برای آینده کاری خود در نظر داشته باشید. ورود به دوره های کارآموزی علاوه بر خلاقیت هایی که در اختیار شما قرار می ‌دهد، سایر توانایی های جانبی را هم در شما افزایش می دهد و شما علاوه بر رشته های هنری، می توانید در زمینه های دیگری هم به کسب و کار مشغول شوید.

 

نحوه مهاجرت به کانادا از طریق رشته هنر

با توجه به وضعیت اقتصادی بسیار خوبی که در کشور کانادا وجود دارد، امروزه اکثر افراد برای ادامه تحصیل در این کشور جذب می شوند. کشور کانادا موقعیت های شغلی زیادی را برای افراد متقاضی ورود به بازار کار در این کشور فراهم می کند. برای افرادی که قصد ورود به بازار کار و ادامه تحصیل در رشته هنر کشور کانادا را دارند، روش های مختلفی در نظر گرفته شده است.

در صورتی که قصد دارید با فرصت های شغلی و میزان حقوق آن ها در کشور کانادا آشنایی داشته باشید، بهتر است که با مشاوران و وکیل مناسب در این زمینه در ارتباط باشید. آن ها می ‌توانند شما را راهنمایی کنند. در نتیجه شما در کمترین زمان ممکن می توانید به بازار کار کشور کانادا ورود پیدا کنید.

 

تحصیل برای هنرمند شدن در کشور کانادا

در صورتی که قصد دارید در یک زمینه هنری به یک هنرمند تبدیل شوید، حتما به تحصیلات رسمی نیاز ندارید. اما داشتن این تحصیلات می ‌تواند شانس شما برای پذیرفته شدن در مشاغل هنری افزایش دهد. در کشور کانادا مشاغلی وجود دارند به مدرک لیسانس هنر نیاز دارند. دولت کانادا برای افراد علاقه‌ مند به این رشته برنامه های هنری زیادی را در نظر می ‌گیرد و برنامه به صورت دو ساله ارائه داده می‌ شود. با شرکت در این برنامه ها مهارت و خلاقیت بسیار زیادی در شما ایجاد می شود. همچنین شما می توانید از کالج های این کشور برای افزایش مهارت های خود استفاده کنید.

دانشگاه های هنر در کشور کانادا باعث می ‌شوند که نگاه عمیق ‌تری به رشته هنر داشته باشید. در این صورت تجربه عملی شما در رشته‌ های هنری افزایش پیدا می‌ کند و شما قادر خواهید بود که خلاقیت و ایده های بسیار زیادی را برای هنرمند شدن  داشته باشید. ابتدا باید تعیین کنید در چه زمینه ای می خواهید به یک هنرمند تبدیل شوید و در نهایت با توجه به آن باید در دوره های خاص یا در دانشگاه به ادامه تحصیل مشغول باشید. شما با استفاده از این روش ها در آینده می توانید به بازار کار رشته هنر در کشور کانادا ورود پیدا کنید.

 

دوره‌های تحصیلی رشته هنر در کشور کانادا

رشته هنر یکی از رشته های مورد علاقه دانشجویان بسیار زیادی در کشور کانادا است. این رشته چون سایر رشته هایی که در کشور کانادا وجود دارند، در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در حال ارائه است. دوره کارشناسی رشته هنر به دو دسته لیسانس هنر و لیسانس هنرهای زیبایی تقسیم بندی می شود. لیسانس هنر اغلب روی درس هنرهای آزاد در مورد ادبیات، تاریخ و غیره تمرکز دارد. اما لیسانس هنرهای زیبایی، اغلب روی هنر و طراحی های جذاب تمرکز خواهد داشت.

دوره های رشته هنر در مقطع لیسانس از نظر سطح کیفی و با یکدیگر تفاوتی ندارند. انتخاب مدرک لیسانس هنر زیبایی یا لیسانس هنر به اهداف تحصیلی و آینده شغلی که افراد در نظر دارند، بستگی دارد. شما با توجه به علاقه و بازار کاری که در نظر دارید، می توانید در یکی از مقاطع لیسانس این رشته تحصیل کنید.

دوره کارشناسی ارشد رشته هنر زمانی شروع می شود که دانشجویان، فارغ التحصیل دوره کارشناسی در همین رشته باشند. در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد رشته هنر تحصیل می کنید، می توانید مدرک کارشناسی ارشد علوم انسانی و کارشناسی ارشد هنرهای زیبایی را اخذ نمایید. دوره دکترا رشته هنر از قسمت هایی چون دوره درسی، آزمون جامع و پایان نامه تشکیل شده است. زمانی که این دوره تحصیلی به اتمام رسید، دانشجویان باید در یک آزمون جامع شرکت کنند تا توانایی و مهارت هایی را که در پایان نامه دکترای خود کسب کرده اند را ثابت کنند.

 

هزینه های ناشی از تحصیل رشته هنر در کشور کانادا

ادامه تحصیل در هر رشته و در هر قسمت از جهان هزینه هایی را شامل می‌ شود که شما برای ورود به بازار کار و ادامه تحصیل در آن رشته باید آن را بپردازید. هزینه تحصیل رشته هنر در کشور کانادا، به عوامل متعددی وابسته است. به عنوان مثال مواردی چون نوع رشته، شهر مورد نظر برای تحصیل و دانشگاه مورد نظر، جزو مواردی هستند که در کاهش یا افزایش میزان هزینه‌ های ناشی از تحصیل تاثیر بسیار زیادی دارند.

ادامه تحصیل در رشته هنر کشور کانادا، شامل هزینه هایی می شود که با توجه به دانشگاه و رشته ای که شما انتخاب می کنید، متفاوت هستند. همچنین نحوه سکونت و زندگی شما در کشور کانادا روی هزینه‌ های ناشی از تحصیل در این کشور تاثیر بسیار زیادی دارد. در کل می‌ توان گفت که هزینه های تحصیل به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و نحوه زندگی شما در این کشور تعیین کننده میزان هزینه هایی است که شما باید در طول یک سال پرداخت کنید.

 بیشتر بخوانید: غلبه بر چالش های آزمون IELTS

نحوه ورود به کشور کانادا از طریق رشته هنر

ممکن است شما نیز مانند اکثر افراد جهان قصد داشته باشید که با مدرک تحصیلی رشته هنر خود وارد بازار کار کشور کانادا شوید. اما باید دقت داشته باشید که این کشور شرایط و قوانین را برای مهاجران خود در نظر می گیرد؛ به همین دلیل شما در ابتدا باید با شرایط و قوانین کشور کانادا آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید به عنوان یک فرد دارای مدرک تحصیلی رشته هنر، به بهترین بازار کار این کشور وارد شوید. برای این کار بهتر است که با مشاوران مجرب در زمینه مهاجرت به کشور کانادا مشورت کنید.

این مشاوران می توانند شما را با تمامی قوانین و شرایط لازم در کشور کانادا آشنا کنند و به شما کمک کنند که بهترین تصمیم را بگیرید. دقت داشته باشید که ورود به کشور کانادا از طریق رشته هنر به چه مدارکی نیاز دارد؟ شما در ابتدا باید آن ها را آماده کنید و در اختیار دولت کانادا قرار دهید. شما می توانید با استفاده از کمک های مشاورانی که به شما ارائه داده می شود، در کمترین زمان ممکن مدارک خود را آماده کنید و اقدامات لازم را انجام دهید؛ زیرا در این صورت است که در کمترین زمان ممکن می توانید به بازار کار کشور کانادا وارد شوید.

 

سخن پایانی

ادامه تحصیل در رشته هنر در کشور کانادا بهترین گزینه برای متقاضیان ادامه تحصیل محسوب می‌ شود. شما می‌ توانید با تحصیل در دوره های دانشگاهی رشته هنر بورسیه تحصیلی خود در کشور کانادا به دست آورید و در این کشور به ادامه تحصیل مشغول شوید. بعد از فارغ التحصیلی در رشته هنر، شما می توانید با استفاده از مدرک تحصیلی خود در کارهای هنری مورد علاقه خود در کشور کانادا مشغول به فعالیت باشید؛ چراکه کشور کانادا برای افراد هنرمند که خلاقیت بالایی دارند فرصت شغلی بسیار زیادی را با حقوق بالایی فراهم می کند. توجه داشته باشید که ادامه تحصیل و ورود به بازار کار رشته هنر به مدارک و شرایط خاصی نیاز دارد که شما قبل از ورود به این زمینه باید اطلاعات کافی را به دست آورید. بهتر است که با مشاوران متخصص در این زمینه در ارتباط باشید تا شما را در کمترین زمان ممکن راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید